Stát se módní návrhářkou nebylo snem ani jedné sestry. Dnes však architektka Eva a Hanka, která má vystudovanou geodézii a kartografii tvoří barevné oblečení pro Pražanky. „Po tom, co Evča dostudovala vysokou školu a nastoupila do zaměstnání, jsme začaly být obě v práci frustrované z toho, že se náš den stal strašlivě fádním. Ráno do práce, pozdě večer z práce," popisovala Hanka.

Dárek, co vše odstartoval

Nespokojenost vyřešil až nečekaný vánoční dárek. Hanka dostala pod stromeček od manžela nový šicí stroj a ušila Evě sukni, se kterou zabodovala. Následoval společný kurz sítotisku, a bylo rozhodnuto. Hanky zkušenosti se šitím a Evčiny kresby se mohly propojit na jednotlivých kouscích oblečení. „Sukně milujeme, takže volba, čím začít byla jednoduchá."

Pomalý rozjezd

Začínaly v suterénu v činžovním domě v Praze na Kačerově, kde bydlela Evča v podnájmu. „Byla tam plíseň a velká zima," vzpomínala Hanka na krušné začátky. 

Obě chtěly dělat něco, co by je bavilo a bylo různorodé zároveň. Dnes tvoří vlastní značku oblečení.

Že to má smysl si ověřily hned v začátcích na Dyzajn marketu. Během prvních prezentací na populární akci se jim totiž povedlo vyprodat všechny ušité šaty. „Tak jsme si řekly, že to má smysl. Že si naše práce najde své zákaznice, a že máme ohromné štěstí, že se můžeme věnovat tomu, co nás baví," vzpomínala Eva.

Práce a tlachání

Pochybnosti a obavy měly nejen v začátcích, ale občas je přepadnou i dnes. „Ale čas strávený na tvoření nám všechnu vynaloženou energii vrací zpět ve spokojenosti našich zákazníků, jejich milých slovech a úsměvech." Navíc si kromě tvůrčí činnosti pochvalují i sesterské tlachání.

Při prohlížení šatů a sukní Eh sisters je zřejmé, že jim je blízká padesátá letá minulého století, ve kterých se zdůraznovala linie ženského těla. „Milujeme Audrey Hepburn a filmy s ní. Máme rády swing, jak v tanci, tak v hudbě. Jako malé jsme obdivovaly fotografie babiček a maminky, na kterých mají odvážné šaty se širokou sukní a útlým pasem. Tam asi naše láska k tomuto období vznikla." 

Tip na závěr:

V případě. že si pořídíte výrazný barevný kousek jako tvoří Eva s Hankou, skombinujte je jen s jemnými doplňky, sukně a kalhoty pak s jednobarevnými svršky, které má každá žena v šatníku.

Prohlédněte si tvorbu Eh sisters:

Fotogalerie
17 fotografií