„Hledám kluka z tramvaje č. 17. Jel v ní ještě se svým známým v neděli 12. 11. v 18:37 ze zastávky Dvorce,“ začíná text na zažloutlém papíře, jenž se v posledních dnech zničehonic objevil nalepený na sklech pražských tramvají. Není to ale žádný reklamní leták, jak by se skeptický čtenář na první pohled mohl domnívat.

To se jen jedna romantická dívka rozhodla vyjít svému štěstí naproti a dokázat světu, že láska na první pohled existuje. V oné tramvaji totiž potkala muže, pro nějž její srdce rázem zaplesalo.

„Byl jsi mi strašně sympatický už od chvíle, co jsem tě uviděla, a když jsi na mě mrknul…“ píše o nesmělé epizodce, která jí dala naději, že by náhlé vzplanutí mohlo být oboustranné. K dokončení věty už však pisatelka slova nenachází, snad že se její pocit ani běžnými slovy vyjádřit nedá.

I přesto si o číslo říct nedokázala – nechtěla prý rušit. „Strašně mě mrzí, že jsem nesebrala odvahu a nezeptala se na kontakt,“ lituje s odstupem času „ta blondýnka s červenou sukní a puntíkovaným deštníkem“, jak se níže sama popisuje. Letmý tramvajový flirt jí ale nedal spát, a tak se žena činu rozhodla vzít osud do vlastních rukou.

Dredař s nosem jako bambulka

Aby se do hledání mohli zapojit i další lidé a naděje na nalezení muže snů tak byla větší, připojuje i jeho detailní popis: „Byl vysoký asi 195 cm, měl hnědé dlouhé dredy v drdolu, velké hnědé oči, oválný až kulatý obličej, hezký úsměv (zdál se být věčně usměvavý) a měl takový nos jako bambulku.“ Vypadal prý asi na 22 let a stylem oblékání to byl elegán – delší šedý kabát ten den doplnil kostkovanou šálou téže barvy, kalhoty i boty měl černé a pod svrchníkem nejspíš frak – vykukovaly totiž dva černé cípy.

„Jel směrem centrum až za Národní divadlo, kde jsem vystupovala,“ líčí dívka dále ten smutný okamžik, kdy se jejich cesty rozešly. Stále ale věří ve znovushledání – a pomoci může každý, komu mladíkův popis připadá povědomý. „Pokud někoho takového znáte, byla bych moc ráda, kdybyste mi napsali na e-mail hledam.kluka.s.dredy@seznam.cz,“ připojuje adresu, jejíž obsah každý den plna očekávání kontroluje. Bude mít tenhle příběh happy end?

Na síti

Jisté je, že bez povšimnutí tahle love story rozhodně nezůstane. Během posledních dní ji na sociálních sítích sdílely stovky lidí – a další se nabalují jako sněhová koule. Lásce z tramvaje se na českém internetu fandí ve velkém, všimly si jí i některé známé osobnosti, jež ji neváhaly poslat dál svým followerům. „Moc si přeju, aby to ta blondýnka dokázala a našla svýho prince Dreda!“ připsal pod fotku inzerátu na Instagramu dojatý český herec a režisér Jakub Kohák.

Celý text inzerátu:

Dívka hledá chlapce, kterého potkala v tramvaji číslo 17.
Dívka hledá chlapce, kterého potkala v tramvaji číslo 17.
Autor: Instagram