Herold je zastupitelem Prahy 5 od roku 2006, několikrát byl místostarostou. V gesci si nechá majetek, chce zefektivnit nakládání s byty i nebytovými prostory, aby všechny byly obsazené a vynášely městské části peníze.

Ohledně správy bytů se vedla dlouhá debata. Členové zastupitelstva se převážnou část doby přeli o to, kdo problém se správou bytů způsobil. Opoziční zastupitelé se Herolda tázali, jak vyřeší příliš drahé rekonstrukce bytů nebo to, že chybí celková koncepce nakládání s byty. „To, že se standardy rekonstrukcí mají snížit, jsem s vedením Centry (správcovská firma, pozn. red.) řešil naposledy včera. Považuji to za podstatné. Není možné, aby městská část měla 120 prázdných bytů, toto se musí změnit. Tato má snaha se promítne do rozpočtu na příští rok,“ řekl nový starosta.

Alena Janďourková (Praha 5 Sobě) v diskusi prohlásila, že Herolda volit nebude, protože byl blízkým spolupracovníkem bývalého starosty městské části Milana Jančíka (ODS). Ten byl spojován s klientelistickými praktikami a korupcí. Herold to odmítl. „Byl jsem jeho oponentem v rámci jedné politické strany. Prohlašuji, že nejsem Jančíkovec, nikdy jsem nebyl,“ řekl Herold.

Na programu zasedání je také volba tří nových členů rady: Štěpána Rattaye (dříve Piráti), Jana Klusoně (ANO) a Saviny Finardi (TOP 09). Rattay má působit jako uvolněný radní, Klusoň a Finardi jako neuvolnění. Uvolněný radní má práci v radě jako hlavní pracovní činnost a dostává za ni plat.

Zastupitelé Prahy 5 v polovině prosince odvolali celou radu včetně tehdejší starostky Radky Šimkové (Praha 5 Sobě) a zvolili šest nových členů rady. Místostarosty se stali Herold a Petr Lachnit (ANO). V radě je doplnili Zdeněk Doležal (ODS), Martin Damašek (TOP 09), David Dušek (STAN) a neuvolněným radním byl zvolen poslanec Lubomír Brož (ANO). Všichni už v radě městské části v minulosti působili.