Podle ředitele zahrady Miroslava Bobka bylo cílem projektu usnadnit a zároveň i obohatit návštěvu zahrady. „Jejím základem je proto mapa, která umožňuje takový pohled na zoo, který člověk v daném okamžiku potřebuje - třeba jak se dostane nejrychleji k vybrané expozici, kde zrovna začíná komentované krmení zvířat nebo kde je nejbližší restaurace či dětské hřiště,“ uvedl.
Aplikace je dostupná jak pro Android, tak pro iOS zařízení. Uživatelé se podle Dejmkové mohou díky ní dozvědět, kde se právě nachází jejich oblíbené zvíře a získat informace o tom, kdy je možné ho vidět při krmení či jiných aktivitách. Zároveň aplikace obsahuje informace o jednotlivých zvířatech, jejich zvycích a přirozeném prostředí.
CITA je podle webových stránek platformou pro aplikované projektově zaměřené vzdělávání v informačních technologiích (IT) na středních školách. Pro členy pořádá společná setkání, výjezdy na technologické konference či školení. Spolek vznikl na začátku loňského roku.
„Naši studenti jsou díky svému nadání a zápalu často již v 19 letech na úrovni seniornějšího programátora. Považujeme proto za důležité jim zprostředkovávat příležitosti, kde mohou doopravdy využít svůj potenciál již během středoškolského studia,“ uvedl předseda spolku Michael Kalista.
Gorila Duni se stará o dvě gorilí mláďata zároveň. Martina Šmelová & tým, Zoo Praha