Byt má rozlohu 175 metrů čtverečních, dispozičně se jedná o 3+1 a stropy jsou až pět metrů vysoké, jeho původní majitel měl tak spoustu prostoru se v něm jaksepatří vyřádit. Prosklenými dveřmi se vchází do prostorného obýváku spojeného s jídelnou, odkud se dá vstoupit také do otevřené, ale samostatné kuchyně. Dostatek světla poskytují obrovská ateliérová a francouzská okna.

Na první pohled zaujme přítomnost zlaté barvy, která prostupuje celým bytem. Obýváku dominuje velké zlaté a bohatě zdobené zrcadlo v rokokovém stylu, které stráží sochy dvou polonahých černošek oděných do zlaté a stojících na zlatých podstavcích. V ložnici se zlatá nachází na tapetě na zdi i na netradičním starožitném svítidlu umístěném nad postelí. Zlatý lesk oslní návštěvy i v koupelně - samostatně stojící vana má totiž zlaté nožky, zlatý je i sprchový kout, skříňka, a dokonce i kohoutky!

Zdi jsou posety nejroztodivnějšími obrazy, které v centrální místnosti zabírají většinu plochy, z umění je možné v bytě spatřit také další sochy - dvě sedící jsou například umístěny přímo nad gaučem. 

Do kontrastu jsou v bytě vedle starožitných kousků postaveny také ty moderní - hned vedle zlatého zrcadla najdeme moderní lampu, vedle secesní skříně zase stojí minimalistická komoda. V bytě nechybí ani vymoženosti moderní doby. „Klimatizovaná kuchyně je vybavena těmi nejluxusnějšími spotřebiči. Byt je vybaven systémem inteligentní domácnosti a zabezpečovacím zařízením, vytápění je řešeno plynovým kotlem,“ uvádí realitní makléřka Daniela Svatková z kanceláře Svoboda & Williams, která má prodej bytu na starosti.

Kromě toho k bytu přísluší také terasa částečně zastřešená pergolou, odkud bude mít nový majitel výhled na nejkrásnější centrum stověžaté Prahy - Masná ulice totiž leží jen kousek od Staroměstského náměstí. Připravit si na to ovšem musí astronomických 56 milionů korun. 

Fotogalerie
11 fotografií