Pražští policisté kvůli sněžení do dnešních 10:00 evidují asi 150 dopravních nehod, ve městě se tvoří kolony, uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. 

Dodala, že s ohledem na počasí a množství nehod by si řidiči na silnicích měli dávat větší pozor. Podle zpravodajky ČTK například na silnici směrem z Novodvorské ulice do Braníka stály kvůli sněhu auta i autobusy MHD, jeden z řidičů nasazoval sněhové řetězy.

Podle mluvčí Technické správy komunikací Barbory Liškové do ulic po 08:00 vyjelo všech 73 sypačů v tzv. prvním pořadí, které zahrnuje nejdůležitější silnice, jako jsou hlavní tahy či ulice u nemocnic a úřadů. V pohotovosti je podle mluvčí také další technika určená pro méně významné komunikace.

Dopravní podnik hlásí kvůli nesjízdnosti silnic na většině území Prahy zpoždění většiny autobusových i tramvajových linek. „Nesjízdné komunikace komplikují dopravu na několika místech v kraji, především severně od Prahy. Všechny omezení popisujeme v následující události," uvedl PID na Twitteru. 

V Makovského ulici v pražských Řepích se srazil autobus a pět osobních aut, nehoda blokuje silnici. Další nehody jsou hlášeny z Wilsonovy ulice či z Barrandovského mostu ve směru na Jižní spojku, kde je neprůjezdný levý jízdní pruh.

V Praze 6 se krátce před devátou srazila tramvaj s nákladním automobilem, tramvaje mezi Bílou Horou a Malým Břevnovem zhruba půl hodiny nejezdily, podobná situace byla i v Praze 3, kde se srazila tramvaj s automobilem.

Video
Video se připravuje ...

Časosběr: Takhle sníh zasypal hlavní nádraží v Praze Mall TV

Fotogalerie
53 fotografií