Vlak do Milovic vyjížděl krátce před půl devátou z Masarykova nádraží. Jenže v tutéž chvíli projel návěstidlo zakazující jízdu vlak mířící z Mladé Boleslavi, a obsadil mu cestu! „Oba vlaky zastavili sami strojvedoucí, návěstidlo bylo projeto o 14 metrů. Vzhledem k tomu, že již šetříme nedávnou velmi podobnou mimořádnou událost na témže místě, dnešní incident šetřit nebudeme,“ řekl serveru zdopravy.cz Jan Kučera z drážní inspekce. Podobná událost se stala na Masarykově nádraží 10. května, vlaky tehdy zastavily čtyři metry od sebe. 

Kvůli události byl provoz vlaků na Masarykově nádraží přerušen, vlaky byly otáčeny na předposledních stanicích, tedy v Bubnech, Vysočanech a Libni. Po 09:30 byl obnoven provoz směr Bubny a Libeň, po 10:15 pak úplně. „Postupně bude docházet ke stabilizaci provozu,“ uvedly dráhy na webu.

150 mimořádných událostí za rok

Drážní inspekce eviduje podle Drápala ročně kolem 150 mimořádných událostí, tedy nedovolené jízdy vlaku nebo nedovoleného posunu. „Za první čtyři měsíce v letošním roce to bylo 44 mimořádných událostí, z toho ve 29 případech se jednalo o vlak, v 15 o posun,“ řekl dnes mluvčí.

Například letos v dubnu jeden ze strojvedoucích nákladního vlaku podle inspekce zřejmě nezastavil před návěstidlem a u obce Světec na Teplicku se srazil s jiným nákladním vlakem. Jeden strojvedoucí tehdy srážku nepřežil, druhý se zranil. Škoda byla odhadnuta zhruba na 50 milionů korun. Loni 9. července si čelní srážka dvou osobních vlaků na jednokolejné trati u obce Pernink na Karlovarsku vyžádala dva mrtvé a 24 zraněných. Jen o několik dní později havarovaly vlaky u Českého Brodu na hlavní trati z Prahy na Kolín. Osobní vlak City Elefant Českých drah mířící z Prahy do Řečan nad Labem narazil na kraji Českého Brodu do stojícího nákladního expresu. Nehodu nepřežil strojvůdce, který zůstal zaklíněný v kabině, 35 lidí bylo zraněno.

Fotogalerie
26 fotografií