Komplikace začaly kolem osmé ráno, kdy zatím neznámý člověk poškodil troleje, načež z místa odjel. „Oznámení jsme přijali po osmé hodině. Podle informací z místa měl trolej strhnout kamion, který následně odjel,“ popsal pro Blesk.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

Tramvaje přes křižovatku na Výtoni obousměrně nejezdí, omezení se týká linek 3, 7, 17 a 21. „V úseku Karlovo náměstí – Podolská vodárna je zavedena náhradní doprava,“ řekla Blesk.cz mluvčí Dopravního podniku Aneta Řehková.

Linka číslo 3 jezdí v trase Lazarská – Myslíkova – Jiráskovo náměstí – Palackého náměstí a zpět směr Kobylisy, „sedmička“ je odkloněna obousměrně v trase Albertov – Botanická zahrada – Karlovo náměstí – Myslíkova – Jiráskovo náměstí – Zborovská a dále po své trase. Linka číslo 17 je ukončena jednosměrným objezdem po trase Lazarská – Myslíkova – Jiráskovo náměstí – Palackého náměstí a zpět směr Výstaviště Holešovice (Vozovna Kobylisy). V úseku Podolská vodárna – Levského je provoz zachován. „Předpokládané obnovení provozu je cca v 10:30 hodin,“ dodala Řehková. Pracovníci Dopravního podniku troleje opravují, policisté z oddělení dopravních nehod jsou na místě a zjišťují okolnosti nehody. Řidiče se zatím vypátrat nepodařilo.

Fotogalerie
8 fotografií