Pyrotechnikovi se podařilo zjistit, že se jedná o granát. „Po ohledání zjistil, že provedená opatření mohou být zrušena, protože nebezpečí výbuchu nehrozí, granát to byl cvičný,“ uvedli pražští hasiči, kteří  policejnímu pyrotechnikovi na místě pomáhali.

Aby pyrotechnik ale mohl bezpečně podezřelý předmět ohledat, postavili hasiči kolem něj takzvané balistické bariéry. „Jedná se o prostředek, který byl nedávno vyvinut v rámci výzkumného úkolu a schválen pro použití při zásazích. V pátek 27. března 2020 byly nasazeny v ulici U dívčích hradů. Důvodem jejich dnešního nasazení byla ochrana okolních obytných budov před účinky výbuchu granátu, který se nacházel na volném prostranství mezi plechovými garážemi,“ okomentoval použití v „speciální pomůcky“ v praxi za pražské hasiče Václav Kratochvíl. 

„Hasiči postavili balistické bariéry v několika minutách. Tím bylo zabráněno případnému rozptylu fragmentů na okolní obytné budovy a současně byly vytvořeny zlepšené podmínky pro práci policejního pyrotechnika,“ doplnil Kratochvíl.

Video
délka: 01:00.87

Pražští hasiči s policejním pyrotechnikem prověřovali u Dívčích hradů podezřelý předmět. Aktu.cz

Fotogalerie
9 fotografií