Úraz nohy ženě z Prahy 7 zkomplikoval život víc, než si nejspíš dovedla představit. S čerstvou sádrou dorazila ve čtvrtek kolem 18:00 do ulice Františka Křížka, kde žije se svým manželem, dole pod schody ale nastala potíž. Cesta nahoru se zdála takřka neproveditelná - bydlí totiž ve čtvrtém patře a v domě není žádný výtah. Situaci nepomohlo ani to, že je zraněná kypřejší postavy. Nebohou ženu proto napadlo zavolat si strážce zákona, aby jí pomohli problém vyřešit. „Na místo byla vyslána hlídka, dostat ale 150kilovou ženu po schodišti do 4. patra bylo nad její síly,“ popsala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

 

Strážníci neváhali a rozhodli se problém vyřešit stůj co stůj - na pomoc si proto přivolali hasiče. „Po jejich příjezdu pak společně přenesli ženu v zátěžové plachtě, určené k přenášení věcí a lidí, až do jejího bytu, kde si ji převzal manžel,“ dodala mluvčí.

Podle Seifertové není podobná pomoc ojedinělá. „V městských částech, kde jsou seniorské domy, strážníci několikrát v týdnu pomáhají právě starším osobám, které se nemohou zvednout z vany, ze země a podobně,“ popsala Blesk.cz.