Případ jako vystřižený z Kobry 11 se ve čtvrtek odpoledne odehrál na pražské Jižní spojce! Řidiče pořádně překvapil Mercedes-Benz, který se zběsile řítil v protisměru. V patách mu ale nebyl proslulý Semir Gherkhan, nýbrž pražští policisté. Nebezpečného řidiče zastavily až jejich výstřely. Stačil ohrozit celou řadu řidičů a nabourat hned několik vozidel. Naštěstí však zatím nejsou hlášena žádná zranění,“ uvedli k případu policisté. 

Co přesně se stalo? „Řidič nejenže nerespektoval opakované výzvy policistů k zastavení, ale svou bezohlednou jízdou ohrožoval celou řadu nicnetušících řidičů, kdy několik z nich dokonce naboural,“ vysvětlila mluvčí Policie ČR Andrea Zoulová. Proto nebylo zbytí. Na řadu musely přijít donucovací prostředky, v tomto případě použití služebních pistolí. Až teprve jejich výstřely zběsilého řidiče zastavily.

Video
délka: 02:33

Policisté museli na Jižní spojce zpacifikovat nebezpečného řidiče výstřely ze svých služebních zbraní. Aktu.cz

„Jedno z poškozených vozidel převáželo pacienta, u kterého pravděpodobně v důsledku dopravní nehody došlo ke zdravotní komplikaci,“ popisuje událost mluvčí. Dotyčného proto záchranka odvezla do nemocnice. Při honičce se na hlavě zranil i dopadený řidič.

Ten je rázem v pořádném maléru! Nejenže na jeho osobu bylo vedeno pátrání, ale ještě měl 2x vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Policisté jej navíc podezřívají z užití omamných látek nebo alkoholu. Muž totiž odmítl orientační dechovou zkoušku.

Video
délka: 00:32

Policisté stříleli na ujíždějícího řidiče na Jižní spojce. Policie České republiky

Fotogalerie
22 fotografií