Záchranáři na místo vyslali čtyři posádky, inspektora i speciální vůz Atego, kvůli počtu ošetřovaných osob také aktivovali traumatologický plán. „Z Výstaviště bylo odvezeno celkem deset pacientů do zdravotnických zařízení," sdělila mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Další dva lidé pak záchrannou službu kontaktovali v souvislosti s únikem z domova. „Jeden muž byl odvezen do Thomayerovy nemocnice," doplnila mluvčí. Na Výstavišti záchranáři kvůli počtu ošetřovaných osob aktivovali traumatologický plán, na místo přijel i speciální vůz Atego.

Záchranáři je odvezli do Nemocnice Na Františku, Fakultní nemocnice v Motole, Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích a Nemocnice Na Bulovce. Na Výstavišti byli ošetřeni další čtyři lidé, kteří hospitalizaci odmítli. Na stadionu měli tou dobou trénink amatérští hokejisté. „Lidé si sami stěžovali, že je jim špatně," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Unikl z rolby?

Případem se zabývá i policie. Ta byla na místo povolána před 23:00. Nejpravděpodobnější příčinou zvýšeného výskytu plynu v hale byly výfukové plyny z rolby, která upravovala led po veřejném bruslení, řekl policejní mluvčí Jan Daněk. S policií podle něj spolupracoval zástupce vedení haly. „My teď budeme zjišťovat na základě technické dokumentace, kterou ta rolba má, zdali procházela prohlídkami, nebo to byla technická závada,“ doplnil policejní mluvčí.

„Už při zápase se nám dělalo zle, po konci se to nelepšilo, některým bylo tak blbě, že jsme radši zavolali sanitku a policii,“ popsal TN.cz hráč amatérské pražské ligy.

 

 

 Zimní stadion na holešovickém Výstavišti je využíván pro sportovní i kulturní akce. V zimní sezoně nabízí možnost veřejného bruslení, tréninků ledního hokeje či krasobruslení.

Oxid uhelnatý je bezbarvý a bez zápachu. Je vysoce jedovatý, vzniká při nedokonalém spalováním dřeva, plynu, benzínu, uhlí či dalších látek. Otrava nastává po vdechnutí většího množství této látky. Prvními příznaky jsou obvykle bolesti hlavy, nevolnost, závrať, malátnost a zmatenost. Typické je třešňové zbarvení kůže a sliznic.

Fotogalerie
9 fotografií