Tato kauza pozvedla nemálo Pražanů. Dvě mladé dívky v rámci závodu LowCost Race „stoply“ soupravu metra – konkrétně u jejího strojvedoucího. A nejenže se svezly v jeho kabině, ale dokonce metro jeden čas i ovládaly! A právě toto vadí cestujícím přirozeně nejvíce. Kdo by se jim divil!

Nejdříve bychom rády podotkly, že jsme jednaly čistě samy za sebe, organizátoři závodu LowCost Race nám neříkali, co dělat,“ vyjádřila se pro iDnes.cz Jahu Řezníčková. „Situaci a zodpovědnost za ni bereme čistě na sebe.“ Případ už šetří policie i Dopravní podnik hlavního města.

Cestující nebyli v ohrožení

Jahu Řezníčková zároveň vyjádřila politování nad strojvedoucím, na kterého se snesla kritika z řad veřejnosti nejvíce. „Rozhodně náš záměr nebyl ho jakkoli poškodit. Mrzí nás to o to více, že strojvedoucí vyhověl našemu přání, byl velmi milý a pomohl nám s naší netradiční cestou. Co dokážeme posoudit, nedošlo v žádném případě k narušení bezpečnosti. Řidič za námi celou dobu stál a říkal přesně co, jak a kdy máme stisknout,“ vysvětlila Jahu.

„Nevyhýbáme se zodpovědnosti, chceme vysvětlit, jak celá situace proběhla a že skutečně nedošlo k žádnému ohrožení bezpečnosti. Šlo o vtipné video, mrzí nás, že se celá situace takto vyhrotila. Panu strojvedoucímu se za způsobené problémy chceme omluvit osobně,“ dodala dívka, která už minulosti závod LowCost Race vyhrála.
Fotogalerie
15 fotografií