Absurdní záběry poslal Blesku Karel Pelikán, který v úterý projížděl Vítězným náměstím a zaznamenal, jak mezi provazy deště zaměstnanec dodavatelské firmy na objednávku městské části Praha 6 bohatě zalévá záhon ve středu náměstí.

„Naštvalo mě to. Pořád slyšíte, že voda není, a když konečně prší, zbytečně tu vodou plýtvají,“ napsal Pelikán Blesku. „Je to nesmysl, taková firma by měla ve smlouvě mít, že pokud prší, zalévat se nemusí,“ souhlasí i Petr Stýblo, ředitel kanceláře Českého svazu ochránců přírody.

„Je na dodavateli služby, jak často zálivku provede. Musí ji ve vlastním zájmu provádět tak často a v takovém objemu, aby stav záhonů byl takový, že jej objednatel (Praha 6) bude ochoten označit za stav ‚bez výhrad‘,“ řekl však Blesku mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek. „Firma jednala v souladu s potřebami výsadeb – pokud by tak nečinila, neprosperovaly by a usychaly,“ dodal. Řešit konkrétní případ se městská část nechystá.

Video
délka: 00:18.25

Prahu po týdnech sucha svlažil déšť. Vodu na kropení záhonů tak bylo možné použít lépe, třeba k zálivce stromů, které v metropoli usychají. Karel Pelikán

Fotogalerie
4 fotografie