Hasiči museli vyprostit jednoho řidiče pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ vysvětlil tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy Martin Kavka. „Za čtyři minuty byl vyproštěn a předán příslušníkům Zdravotnické záchranné služby.“

Co se stalo?

K nehodě došlo v pátek okolo jedenácté hodiny večerní. Tramvaj linky 25, která zajížděla do vozovny, patrně nedobrzdila a zezadu narazila do soupravy před ní. Tramvaje v sobě zůstaly zaklíněné, a zhruba do 1:00 přerušily veškerý provoz na trati mezi Červeným vrchem a Divokou Šárkou. Dopravní podnik hl. m. Prahy na událost reagoval náhradní autobusovou dopravou.

Video
délka: 00:52
360p

V pražském Veleslavíne se v pátek v noci srazily dvě tramvaje. Jeden z řidičů to odnesl hospitalizací. David Malík

„Při srážce obou tramvají se zranil jeden z řidičů, který musel být převezen do nemocnice. Jinak tím, že vozy byly prázdné, se nikomu dalšímu nic nestalo,“ vysvětlil pro Blesk.cz Jan Daněk, mluvčí Policie ČR. Ten rovněž potrvrdil, že dechové zkoušky obou řidičů byly na alkohol negativní.Nyní se musí vyslechnout oba řidiči a šetřit se bude i možná technická závada. Vyšetřování může trvat týdny. V tuto chvíli se však nejpravděpodobněji jeví nedodržení povinné vzdálenosti mezi oběma soupravami,“ doplnil Daněk. Už teď je nicméně jisté, že vzniklé škody budou nemalé.
Fotogalerie
10 fotografií