Závod začal ve čtvrtek ve 21 hodin. Nešlo však jen o běh, ale především o zábavu a pomoc. Na pódiu ve Stromovce vystoupily například paralympioničky Anna Pešková a Nicole Fryčová, které se do charitativního běhu také zapojily. Vrcholem doprovodného programu pak byl koncert kapely Zrní, která začala hrát ve 20 hodin. Na místě byli také po celou dobu k dispozici nevidomí maséři a stánky s občerstvením.

O běh je každoročně velký zájem a vybrané peníze poté míří k těm nejpotřebnějším. „Výtěžek ze série nočních běhů použije Světluška na podporu lidí s těžkým zrakovým handicapem. Proto jsme rádi, že počet závodníků stále roste,“ řekl pro Blesk.cz Přemysl Filip, který Noční běh pro Světlušku organizuje.

Video
délka: 01:45.04

Kavárna Potmě Thomas Kruchina, Ondřej Rybár

Šest tisíc lidí a 2,6 milionu korun

Minulý rok byl o běh velký zájem. Zúčastnilo se jej celkem přes šest tisíc běžců a na projekt pomáhající lidem se zrakovým handicapem putovalo 2,6 milionu korun. Jen v Praze loni běžely čtyři tisícovky lidí. S běháním potmě začala Světluška před sedmi lety právě v Praze. Popularita sportovní akce rychle rostla, a tak Světluška poté vyrazila i do regionů jako Plzeň, letos přibylo Brno, Olomouc a Jihlava.

„V roce 2017 přispěla Světluška v Praze organizacím pomáhajícím nevidomým částkou celkem 4 025 132 korun. Jednotlivcům pak 1 308 514 korun. Z peněz od Světlušky si příjemci pořídili například kurz obsluhy digitálního čtecího zařízení s hlasovým výstupem, kurz plavání a další sportovní aktivity, pedagogickou asistenci, dotykový tablet, studijní stipendia, přepis učebnic do Braillova písma včetně hmatové ilustrace a podobně,“ dodal Filip.

Takto probíhal běh v minulých letech:

Fotogalerie
64 fotografií