Pražští záchranáři uveřejnili informaci o smrti zhruba čtyřicetiletého muže v ulici Na Neklance v Praze, která je souběžná s Radlickou ulicí. Zřítila se na něj stěna. Na místě zasahovali také hasiči, kteří prováděli průzkum, do akce se dostal také policejní psovod, který oblast prohledal.

„První, kdo vstoupil na místo tragédie, byli pyrotechnici, neboť přímí svědci policistům sdělili, že těsně před zřícením stěny slyšeli něco, co jim připomínalo výbuch. Pyrotechnici tedy místo události prohledali a konstatovali, že k žádnému výbuch nedošlo a že je tedy bezpečné pro další práce. Další přišli na řadu psovodi městské policie, kteří mají psy speciálně vycvičené k vyhledávání osob pod závaly. Nebylo totiž jednoznačné, že se pod sutinami nenachází ještě další osoba či osoby. Po prohledání místa události psovodi potvrdili, že nikdo další se pod zřícenou stěnou nenachází,“ uvedl k události policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Ke zřícení stěny s největší pravděpodobností došlo vlivem silného poryvu větru. Policejní vyšetřování se bude dál soustředit zejména na to, komu stavba patřila a zdali bylo uděláno vše pro to, aby stěna byla v pořádku a řádně zabezpečená. 

Video
délka: 01:21.27

Tragická smrt u Radlické: Na zhruba čtyřicetiletého muže se zřítila stěna. Aktu.cz

Fotogalerie
10 fotografií