Balisety byly už dříve kritizovány v Praze 7, jelikož do pražských ulic naprosto nezapadají a bezpečnosti tolik nepřidají, jsou totiž snadno překonatelné vozidly. V ulicích Prahy 6 byly instalovány jako jedny z prvních a pohled na ně je podle reakcí strašlivý. Radnice chce už dlouhé roky silnici rekonstruovat, musí však nejdříve počkat na opravu kanalizací.

„Do Veleslavínské ulice byly instalovány balisety kvůli bezpečnosti. Nedaleko se totiž nachází školka a chůze po frekventované silnici, kde navíc často jezdí sanitky, nebyla pro děti bezpečná. V tuto chvíli je to jen provizorní opatření do doby, než budou provedeny opravy kanalizace. Následně bude moci začít celková rekonstrukce s plnohodnotným chodníkem,“ vysvětlil pro Blesk.cz mluvčí Ondřej Šrámek. Zatím není jisté, kdy se tak stane.

Video
délka: 00:51

V Praze 6 se objevily desítky balisetů na jednom úseku silnice. Tadeáš Provazník

Petice za bezpečí dětí

Opatření vzniklo na základě petice, kterou iniciovali rodiče dětí navštěvující přilehlou školku. Upozorňovali hlavně na rychle jezdící automobily. Praha 6 se následně rozhodla vyslyšet požadavků na bezpečnost. V tuto chvíli je však těžké místem projít, v ulici tak budou probíhat další práce tak, aby zde byl pohyb pro chodce co nejpříjemnější.

„Sloupky jsou nainstalovány na základě stanovení odboru dopravy Prahy 6 s žádostí o rychlou realizaci, která není ještě dokončena. Jedná se o koridor pro pěší, kde bude ještě doplněno vodorovné dopravní značení, včetně piktogramů chodce. Návrh vzešel z potřeby zajistit co nejrychleji bezpečný pohyb chodců v této ulici, kde není chodník,“ doplnila mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková.

Dříve se také objevily návrhy na zobousměrnění cesty, to se však nepovedlo prosadit. Důvodem je zkrácení trasy sanitek do nemocnice a zjednodušení průjezdu. Kvůli srázu totiž není možné silnici rozšířit tak, aby tu mohly současně jezdit automobily dvěma pruhy, a zároveň vybudovat chodník pro pěší.

Fotogalerie
14 fotografií