Sanitka soukromého dopravce jela v noci na pátek pravděpodobně po Průmyslové ulici, když jí na křižovatce s Tiskařskou vjelo do dráhy osobní vozidlo. Do něj sanitka, jež převážela pacienta, z boku vrazila. Neměla zapnuté majáky, protože nešlo o akutní situaci. „K nehodě jsme byli přivoláni v 0:30 hodin, na místo vyjížděla jednotka ze Strašnic,“ řekl Blesk.cz mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. 

Náraz sanitku odmrštil tak, že vrazila do sloupu veřejného osvětlení stojícího nedaleko, druhé auto zase do semaforů. Řidič osobního vozidla zůstal ve voze zaklíněn. „Jednu zraněnou osobu jsme vyprostili a předali do péče záchranářů,“ upřesnil Kavka. Hasiči poté u aut provedli protipožární opatření. „Zasypali jsme únik provozních kapalin, které vytekly,“ sdělil jejich mluvčí. Záchranáři mezitím vyproštěného muže i pacienta převezli do nemocnice.

Příčinu nehodu vyšetřují policisté. Podle informací Aktu.cz šlo s největší pravděpodobností o nedání přednosti v jízdě, rozhodující však bude také rychlost řidiče sanitky. Místo v místě nehody bylo zhruba dvě hodiny obtížně průjezdné.