Nešťastné chvíle zažívá majitelka proslulého knihkupectví Fišer Anna Rezková Horáčková. Vyhrála výběrové řízení na jeho provozování v Rybné 22. Praha 1 dokonce přislíbila rekonstrukci tohoto nebytového prostoru. Po měsících příprav a vyjednávání si ale zástupci městské části ale s Horáčkovou neplácli.

„Bohužel jsme se pak dozvěděli novou informaci, že vítězové výběrového řízení by chtěli část podpronajímat na provoz kavárny,“ uvedla pro Blesk tisková mluvčí pro Prahu 1 Veronika Blažková. To ale nebylo možné, kavárna nebyla součástí výběrového řízení.

Proč skončilo?

Knihkupectví mělo otevřeno naposledy v loňském roce na Štědrý den. Koncem roku totiž končila nájemní smlouva, protože se majitelka knihkupectví Anna Rezková Horáčková s pronajímatelem neshodla na podobě prodejny. „Pronajímatel si nakonec zvolil člověka, který mu chce do domu investovat peníze na rekonstrukci v řádu milionů, a ty já nemám,“ řekla vloni Blesku majitelka.

Tradice dlouhá přes 80 let

Počátky knihkupectví Fišer sahají do 30. let minulého století. V roce 1933 jej založil Josef Hokr. Na popularitě získalo především díky poloze, poblíž Filozofické fakulty Karlovy univerzity. V roce 1948 ho zabavil národní podnik Kniha. Po roce 1989 ho vlastnil Bohumil Fišer. Ten tam pracoval už dříve. V současné době patří nakladatelství Paseka.

Fotogalerie
15 fotografií