Drama jako z akčního filmu! To dnes prožili dva muži, kteří si vyrazili na víkendovou plavbu po Vltavě. Z Karlova mostu totiž skočil člověk právě ve chvíli, kdy proplouvali kolem. 

Neváhali a vrhli se pro něj do vody. Když se jim podařilo ho vytáhnout, začali ho oživovat podle instrukcí operátorky záchranné služby, kterou ihned volali. Tonoucí muž měl neuvěřitelné štěstí – dva hrdinové mu zachránili život.

Na místo ihned vyrazily také dvě jednotky hasičů, díky pohotové reakci lodní posádky ale téměř nebyly potřeba. „Loď resuscitovaného odvezla na břeh a tam jsme ho předali záchranné službě,“ popsal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka následný průběh událostí.

„Když na místo přijeli záchranáři, měl už muž obnovenou srdeční akci. Záchranáři ho poté uvedli do umělého spánku, zajistili mu dýchací cesty a dopravili ho do vojenské nemocnice,“ uvedla pro Blesk.cz mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. 

Příčinu pádu muže do Vltavy policie prověřuje. „S ohledem na vážný zdravotní stav osoby, která z mostu skočila, neznáme bližší okolnosti celé situace,“ sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan.