Při závěrečném seskoku osmi parašutistů na Dnech armády na pražské Letné se jeden z nich netrefil do určeného prostoru. Výsadkář vlivem silného větru doletěl až na konec dopadové plochy a zavadil o zábradlí, za kterým stáli diváci. Kromě sebe zranil ještě ženu a dítě. Podle svědků zraněné odvezla sanitka.

„Pražští záchranáři se na místě postarali o 36letého muže, výsadkáře, kterého převzali od místních zdravotníků,“ popsala Blesk.cz mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Záchranáři muže dopravili do Vojenské nemocnice s pohmožděnými zády a dolní končetinou.

 

Další zraněnou byla žena. „Zajistili jsme ji, ošetřili a převezli do motolské nemocnice se zraněním lokte a pohmožděnými zády,“ upřesnila rozsah zranění. Zraněné dítě pražští záchranáři neošetřovali, do Motola ho odvezla sanitka Ústřední vojenské nemocnice.

Den s armádou přilákal na Letenskou pláň stovky lidí. Pro návštěvníky, mezi nimiž bylo mnoho rodin s dětmi, si pořadatelé připravili ukázky moderní i historické vojenské techniky a několik soutěží. Armáda ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem představila průřez technikou, kterou v uplynulých 100 letech čeští vojáci používali a používají.

VIDEO: Parašutista na Letné minul dopadovou plochu, zranil sebe a další dva návštěvníky:

Video
délka: 01:05
1080p 720p 360p

Parašutista se na Dni armády netrefil do vyhrazeného prostoru a zranil sebe a dva lidi. Aktu.cz