Letos v Praze změnilo trasu devět tramvajových linek, přibyly tři nové a 12 linek zůstalo beze změny. Jak tato úprava zahýbala počtem pasažérů na jednotlivých tramvajových linkách? To zjistí průzkum Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP). 

Poslední takový rozsáhlý průzkum v tramvajích se uskutečnil v dubnu 2014. Ukázal, že v Praze se tramvajemi denně sveze přes milion cestujících, i to, že nejvíce vytíženými linkami jsou číslo 9 a 22.

Cestující budou sčítat zaměstnanci DPP, Ropidu i najatí studenti z dopravních škol. Zaznamenávat budou počet nastupujících i vystupujících cestujících na jednotlivých zastávkách.

Znalost vytížení jednotlivých linek je klíčovým předpokladem pro plánování Pražské integrované dopravy. Na jejich základě dochází k projektování sítě městské hromadné dopravy i k nasazování náhradní autobusové dopravy při výlukách tramvajových tratí,“ uvedl dopravní ředitel pražského dopravního podniku Ladislav Urbánek.

V metru se stejný průzkum uskutečnil loni 11. listopadu, kdy ve sledovaný den vstoupilo do prostoru metra skoro 1,3 milionu cestujících, kteří uskutečnili téměř 1,6 milionu jízd.