Neznámý senior nechal v pátek ráno přivázaného sibiřského huskyho u stromu v Praze 5. Vedle něj také položil misky se psími léky na epilepsii společně s dopisem, ve kterém uvedl, že se kvůli svému věku o psa Badyho nemůže postarat.

Naštěstí tam nejspíš nestál uvázaný příliš dlouho, pes totiž nebyl ani promočený ani nějak zašpiněný a nacházel se na poměrně frekventovaném místě,“ prozradil vedoucí ošetřovatel útulku městské policie v Troji Bronislav Mazač.

Krásného sibiřského huskyho nechal důchodce vlastnímu osudu. Přivázal ho ke stromu a odešel.
Krásného sibiřského huskyho nechal důchodce vlastnímu osudu. Přivázal ho ke stromu a odešel.
Autor: Městská policie

Psa objevila v ulici Na Plácku všímavá žena, která zavolala ihned odchytovou službu městské policie. Ta se huskyho ujala a nyní se ho snaží dát „dohromady“, zřejmě dlouho nepřijímal potravu, která by mu energeticky stačila.

Bolesti břicha

Když se Badyho pracovníci útulku v pondělí 31. října ujali, byl ve značně podvyživeném a celkově špatném zdravotním stavu. Teď už je na tom pes o hodně lépe, ale stále to není ono. Husky má problém se zažíváním a vyměšováním.

Je možné, že pes trpí bolestmi břicha jen kvůli problémům s vyměšováním. Podáváme mu tedy tišící léky, ale přesto se snažíme zjistit, o jakou zdravotní komplikaci se přesně jedná. Náš veterinář v útulku mu provedl řadu testů, ale na to, co mu je, zatím nepřišel,“ sdělil Blesk.cz Bronislav Mazač.

Bady bude tedy muset v následujících dnech podstoupit další vyšetřeníVšechna prvotní vyšetření, která pes zatím podstoupil, byla negativní. Dokonce i epilepsie, před kterou varoval bývalý majitel huskyho v dopise, potvrzena zatím nebyla. „U psa se epilepsie zatím neprojevila, což ale neznamená, že ji nemá. Léky, co mu podáváme, ji mohou mírnit, takže se uvidí časem,“ řekl Mazač.

Nový domov

Sibiřskému huskymu jménem Bady je 7 let. Důchodce v dopisu, jenž u psa zanechal, uvádí, že se narodil v listopadu roku 2009. Zájemce, kteří by se o psa chtěli postarat, útulek zatím nenašel.

Nedokážu říct, kdy bude Bady připravený k přesunu do nového domova. V tuto chvíli ani veterinář neví, kam se jeho zdravotní stav může posunout. Pokud se situace zlepší a husky bude moci opustit útulek, to se zájemci dozví na našich webových stránkách,“ oznámil Bronislav Mazač.

Myslím si, že to bude běh na dlouho trať. Než se Badyho zdravotní stav vyřeší a taky než se najdou noví majitelé. Já doufám, že to bude co nejdříve,“ dodal vedoucí ošetřovatel.