Šanci odnést si domů květiny na vlastní záhon a vyzkoušet si, jaké je to být zahradníkem, měli mít Pražané od úterý 10. května až do čtvrtka 12. května. Ovšem macešky ani tulipány už si nikdo domů neodnese. Zájem o ně byl obrovský, a tak byly během pár hodiny rozebrány.


Tulipány se rozebraly jako první. Macešky už taky nejsou. Přišlo spoustu lidí,“ popisoval den u Šlechtovky zahradník Petr (25), kterého v úterý po poledni oslovovali Pražané toužící si domů odnést sazenici zdarma. Možnost ukořistit si květinu byla totiž už od půl sedmé hodiny ranní. A tak nadšení zahrádkáři využili možnosti a pro macešky si přišli hned ráno.

Stav po jednom dni
Stav po jednom dni
Autor: Eva Fornálová

Moc mě to mrzí. S dcerou jsme se sem vydaly po poledni, že si vykopeme květiny a zasadíme si je do květináče na okno. Ale přišly jsme s křížkem po funuse. Mrzí nás to. Ale co se dá dělat,“ mrzelo Janu (40), že se jí s dcerou nepovedlo přijít včas.

Půda ale nezůstane prázdná. Nově zde zahradníci vysadí letničkové záhony, které budou stejně tak jako ty loňské okouzlovat návštěvníky parku.