Většina obyvatel Prahy si o sprejerech myslí, že jsou to obyčejní vandalové, kteří s radostí ničí cizí majetek, a jen málokdo tuší, že po Praze existují veřejné prostory, které jsou volně využitelné k tvorbě street artu. V metropoli tak mohou sprejeři beztrestně tvořit pouliční umění například na Žižkově, v Modřanech nebo právě na Barrandovkém mostě.

Těžko rodině vysvětluji, že tím nic neničím, že naopak tvořím umění a oživuji různá dostupná a k tomuto účelu schválená místa,“ svěřila se Anet (26), která se od dětství věnovala kresbě a malbě, jež ji právě přesměrovala až k graffiti. Barrandovský most svou rozlehlostí nabízí velkou plochu k využití kresby. Avšak místo je natolik vyhledávané, že je obtížné najít si prázdný prostor. A tak samotné akci předcházelo přetření plochy šedou barvou. „Zajistili jsme podetěr celé zóny. Tedy hlavní zeď, pilíře, mosty a podchody,“ uvedl organizátor celé akce, který pro umělce zajistil veškeré vybavení od sprejů, válečků, barev až po latex. 

I přes ošklivé počasí dorazilo několik desítek sprejerů. Většina se tak schovala při tvorbě v podchodech. Akce měla velký úspěch. „Na tuhle akci jsem se vážně těšil. Kromě možnosti zvěčnit zde obraz, který mám už nějakou dobu v hlavě, se tu můžu setkat s lidmi, které baví to co mě,“ pochvaloval si Graffiti jam Tomáš (23).

Fotogalerie
30 fotografií