Policisté obdrželi hlášení o střelbě v ulici Na Pučálce v Praze 6 pár minut po 22. hodině. Když dorazili na místo, zjistili, že domněnka ohlašovatele byla správná. "Na místě jsme našli jeden průstřel okna a příslušný projektil. Střelba se obešla bez zranění," uvedl policejní mlučí Tomáš Hulan.

Škoda na majetku byla podle Hulana minimální. "Celá věc je zatím bez kvalifikace. Stále probíhá ohledání místa a zajišťování důkazů, zejména balistických stop," prohlásil Hulan. Dodal také, že zatím není jisté, zda šlo o úmysl či náhodu.

Martin Ulčák je známý jako poslední předseda Socialistického svazu mládeže a také vyhlášený lobbista. Proslul ovšem v kauze s Janouškovou "autonehodou", při které najel do starší ženy. Měl totiž podle serveru lidovky.cz Janouškovi pomoci zamést všechno pod koberec.

V policejních odposleších se totiž hovoří o přesném postupu, jak dosáhnout rozsudku v prospěch obžalovaného. "Muž říká, že je potřeba stabilizovat státního zástupce, který to dotáhne do obžaloby, a je třeba nakvalifikovat to správně tak, aby bylo jasné, který soudce to bude řešit," je uvedeno v odposlechu.

"Jakoby rok se musí čekat a po roce to třeba vrátí k došetření. Takhle se pak rozhodne a udělá z toho malou podmínku a proti tomu se státní zástupce neodvolá. Odvoláš se ty, pak to půjde na vrchňák a tam už budeme vědět, na koho to spadne. Rozhodne, že nedostane podmínku a budou spravedliví," zní přepis odposlechu podle serveru lidovky.cz. Podle policistů jde právě o Ulčáka.

Fotogalerie
12 fotografií