„Rád bych pozval návštěvníky, aby objevili skryté poklady tropů. Některé rostliny pravidelně rozkvétají právě v lednu, a tak je nyní velmi vhodná doba na prohlídku,“ řekl Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady Praha. Dodal, že u jezírka nyní návštěvníky mohou upoutat výrazné bílé květy tropické cibuloviny hymenokalis a v zadní části tropického skleníku brzy rozkvete freycinetia, což je popínavý keř, jehož oranžové květy připomínají plamínky.

Video
Video se připravuje ...

Nechte se pozvat na krátkou procházku trojskou botanickou zahradou. Takové pohledy jen tak nezažijete! David Malík

Večerní prohlídky

Návštěvníci trojské botanické zahrady mohou například v první části skleníku, která prezentuje suché lesy a polopouště, vidět červené květy hvězdníku a v tropické části mohou spatřit kvetoucí anturie i s plody. Na břehu jezírka pak mohou zájemci vidět květy cibuloviny hymenokalis, na které upozorňují i průvodci při večerních prohlídkách. Tuto rostlinu totiž opylují noční motýli lišajové. Během nočních prohlídek je také možné narazit na malé žabky bezblanky. Večerní komentované prohlídky se konají vždy v pátek a v sobotu v šesti skupinách postupně od 17:00 do 20:00. Účast je třeba si předem rezervovat.

Nejmenší leknín

„Velkou radost také máme z nejmenšího leknínu, který jsme do skleníku přesadili na konci loňského roku. Ten se nám také již brzy odmění drobnými kvítky,“ uvedl Černý. Leknín trpasličí je nejmenší leknín na světě a současně patří i mezi nejvzácnější, ve volné přírodě tato rostlina už neexistuje. Pražská botanická zahrada je jednou z mála, ve kterých lze spatřit.

Fotogalerie
42 fotografií