Nového hrocha získala trojská zoo ze safari Plaisance Du Touch nedaleko Toulouse. „Jde o tříletého samce v dobré kondici a doufám, že nám i návštěvníkům bude dělat radost dlouhá léta,“ uvedl zoologický náměstek Zoo Praha Jaroslav Šimek.

Chovatelé, kteří se o Tchéca starali ve Francii, jej popisují jako velmi přátelské, klidné zvíře, které se nikdy neprojevovalo agresivně vůči lidem ani ostatním hrochům. Má zvídavou povahu, což se projevuje tím, že si rád stoupá na zadní a rozhlíží se, co se děje kolem.

Minimálně 30 dnů zůstane Tchéco v karanténě. Navíc bude potřebovat nějaký čas, aby si na nové prostředí zvykl. „Výhledově by měl být spojen se samicí Maruškou, jejíž partner Slávek uhynul loni na podzim,“ nastínil Šimek.

Hrochy chová trojská zoo od roku 1933. Jako první přijel v roce 1933 v cirkusové maringotce hroch Petr. Řada z těchto tlustokožců patřila k opravdovým zvířecím osobnostem. „Mimořádnou popularitu si vydobyla například hrošice Zuzana, která k nám za války přišla z rozbombardované berlínské zoo, dále také legendární Slávek, který se stal ikonou povodní 2002, nebo jeho syn Váleček,“ připomněl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

Video
délka: 00:11.98

Pražská zoologická zahrada získala nového hrocha. Tříletý samec původem z Francie má jméno Tchéco. Zoo Praha

Fotogalerie
3 fotografie