Tahle akce není v Praze žádnou novinkou. Podpora lidí po mrtvici nebo jiném získaném poškození mozku funguje formou benefiční akce Polívková smršť už podeváté v řadě. Pražané si přitom mohou pochutnat na řadě různorodých polévek od pražských šéfkuchařů, jako jsou Roman Paulus, Marek Fichtner, Filip Sajler či Jan Wiesner.

Stálice i noví nadšenci

„Každoročně oslovujeme nové restaurace a šéfkuchaře, zdali mají chuť se podílet na dobročinné akci. Za ty roky už naštěstí máme ověřené jádro těch nejlepších, kteří mají chuť opětovně pomoci,“ popisuje Vesna Petržilková z neziskovky Ergo Aktiv, která akci pořádá.

Video
délka: 00:16

Až do 24. si můžete pochutnat na dobročinné polévce od těch nejlepších pražských kuchařů. Eva Fornálová

Veškerý nákup ingrediencí je na daném podniku. Jedna porce vyjde milovníky horké dobroty na 55 korun, většina ze získané částky (40 až 45 korun) z prodeje pak poputuje na pomoc potřebným po mrtvici. „Z výtěžku poskytujeme rehabilitační péči těm klientům, kteří si ji nemohou zaplatit z vlastních zdrojů,“ uvádí organizace. „Je to skvělý nápad. Tenhle stánek bych tu bral celoročně. Už mám v sobě celerový krém i kulajdu. Dobrota,“ pochvaloval si akci Václav.

Rehabilitace

Snahou rehabilitačního centra, jež akci pořádá, je pomocí moderních přístupů zvyšovat kvalitu života převážně mladších lidí se získaným poškozením mozku. Klienty bývají osoby po cévní mozkové příhodě, úrazu mozku, zánětech a ponádorových stavech mozku.

Na Polívkové smršti nechybí stánek s pomůckami, které pomáhají s rehabilitací. „Pracujeme například na soběstačnosti. K tomu využíváme speciální příbory, které usnadňují úchop, nebo tady objevíte nástavec na tužku, který usnadňuje psaní," ukazuje ergoterapeutka Doubravka Koubková floorbalový míček, kterým prostrčíte tužku i pastelky - pomůcka, díky níž mohou klienti nacvičovat jemnou motoriku.

Na jaké druhy polévek se můžete těšit?

Pondělí 21. října
Alcron Hotel Prague – Celerový krém
Restaurace Spojka Karlín - Kulajda

Úterý 22. října
Restaurace Etnosvět – Houbový krém
Restaurace Casa De Carli –Toskánská zeleninová Ribollita
Restaurace Mlýnec – Dýňová s kokosovým mlékem a perníkem

Středa 23. října
Sezio Restaurant – Šumavská bramboračka
Restaurace Holiday Inn - Karotkový krém se zázvorem a domácím koriandrovým olejem

Čtvrtek 24. října
Sezio Restaurant –Tomatová z pečených rajčat
Restaurant Amaryla - Krém z pečené karotky a dýně Hokaido na medu s rozmarýnem
Panorama hotel Prague - Bouillabaiesse

Fotogalerie
18 fotografií