Po úspěšné tuzemské premiéře na Colors of Ostrava navštívila britská diva Jessie J poprvé i Prahu. Lístky byly v prodeji v rozmezí 890 Kč – 1690 Kč, ty nejdražší byly klasicky přímo do kotle pod pódiem či v nejvyšší lóži. 

V úterý 23. dubna vběhla po deváté večer na pódium s písní Masterpiece jako kouzelná mimozemšťanka v přiléhavém outfitu a sršela pozitivní energií. Ještě před jejím velkým číslem dav roztančila Emma Smetana, která s lehkostí a pokorou zpívala jako princezna. Půdu královně připravila znamenitě.

Video
délka: 00:27.98

Jessie J Eva Fornálová

Jessie J pak pokračovala v duchu vděčnosti. „Nebýt vás, nikdy bych tady nebyla. Jsem vám velmi vděčná. Děkuji vám,“ promlouvala k davu mezi jednotlivými písničkami hudebně i tanečně nadaná diva, pro kterou je kontakt s publikem velmi důležitý. 

Speed dating

A to až natolik, že pár vybraným tvářím v obecenstvu připravila nezapomenutelný zážitek – dovolila jim zkusit si něco jako speed dating, rande narychlo. Kráska jen prstem ukázala do davu na konkrétní tvář, která jí okouzlila, a dalších pár minut zjišťovala, kdo je ten úžasně tanečně nadaný chlapík Matěj, co dělá v práci a ve svém volném čase. S divákem z balkonu si nakonec dokonce střihla i proslulou balkonovou scénu z Romea a Julie! „Ty jsi herec? Miluji herce... Ať se ti v životě daří,“ popřála mu.

Video
délka: 00:35.13

Protože nikdo není dokonalý. Eva Fornálová

Mezi jednotlivými písničkami hodně vyprávěla: vzpomínala na svou minulost, na těžká období, která ji probudila a změnila k tomu, čím je dnes. „Pamatujte na to, že opravdu nikdo, nikdo není dokonalý,“ kladla na srdce fanouškům předtím, než vystřihla hitparádový singl Nobody's Perfect, čímž se je snažila povzbudit a dát jim naději na šťastný život, který podle ní vede skrze sebepřijetí a přijetí všech kolem nás. Motivačními řečmi nešetřila. „Následujte své sny,“ řekla poté, co fanouškům přiblížila svůj životní příběh – příběh dívky ze střední třídy, která by si v životě nepomyslela, že jednou odehraje celosvětové turné.

Podařilo se jí nastolit velmi přátelskou a uvolněnou atmosféru – nejen ve vztahu jí a diváků, ale také diváků vzájemně. Každého totiž vyzvala, aby se srdečně pozdravil s člověkem stojícím vedle sebe. Po prvních dvou písních už všichni bez ostychu tančili, zpívali a užívali si energii, která z talentované zpěvačky a textařky čišila. „Byl to neuvěřitelný zážitek. Ještě ta obrovská koule nad stagí, která zrcadlila tváře. Jako kdybychom byli ve vesmíru nebo na vesmírné lodi,“ chválila jedna z fanynek Silvie.

Po posledním hitu Price tag dokonce řada fanynek utřela slzu. Královna se rozloučila a zmizela do backstage. Pískání ani křik ale divu už nepřiměly k přídavku, na který bývají jindy Pražané zvyklí.

Globální hvězda

Jessie J dokázala, že je doma nejenom v popu,  ale také R&B, soulu, elektropu a hip hopu. Kromě hitparádově nejznámějších skladeb představila i své nejnovější album R.O.S.E z května loňského roku, které se věnuje tématům vztahů, neřestí, pohlaví a sílení.

Jesssie J patří k největším současným hudebním hvězdám, které zná celý svět. Od chvíle, kdy zvítězila v anketě BBC Sound Of 2011, prodala miliony alb, její hity jako například Price Tag, Nobody's Perfect, Domino nebo Bang Bang okupovaly první místa globálních hitparád. Ty na jejím vystoupení nesměly chybět. „Milujeme tě, Jessie,“ řičeli fanoušci z nejrůznějších koutů Fóra Karlín, zatímco diva tančila z jednoho koutu pódia na druhý.

Mezi další úspěchy Jessie J patří cena Brit Awards, pětkrát cena MOBO i nominace na Grammy. Dokonce zpívala i pro britskou královnu. Za svými fanoušky létá po celém světě. Další koncert ji po tom českém čeká už v pátek v Jižní Koreji.

Fotogalerie
17 fotografií