Festival jako každý rok nabídne spoustu divadelních představení. Během prodlouženého víkendu jich bude k vidění hned dvacet. Představení přitom budou cílit od úplně těch nejmenších, tedy batolat, až po děti prvního stupně.

Dílny pro nejmenší

Vyšehrátky ale nebudou jen o pasivní zábavě. V rámci třídenního programu nebudou chybět hudební a divadelní workshopy. „Snažili jsme se připravit pro děti unikátní vzpomínkový výrobek, který nejen že bude jejich dílem, zároveň je ale bude bavit aktivně si s ním doma hrát a nebude ležet bez využití na poličce. Malí návštěvníci si tak z festivalu mohou odnést podobiznu Tomáše Garrigue Masaryka s pohyblivými prvky nebo kouzelné desky s motivy z české historie,“ prozrazuje umělecká ředitelka festivalu Agáta Charvátová.

Bojová hra s Masarykem

Největším lákadlem pak bude bojovka. Tématicky se váže ke stému výročí založení našeho státu. „Účastníci bojovky budou mít možnost vydat se po stopách prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka a zjistit, co všechno k založení nového státu patří. Získají území, vytvoří si své vlastní státní symboly, pokusí se vydobýt státní suverenitu,“ prozrazuje Charvátová. Celý harmonogram a rozpis workshopů a bojovky objevíte tady.

Kdy? 7. - 9. září
Kde? Vyšehrad
Vstupné? Na většinu akcí mají dospělí vstup zdarma, kdy se platí jen za dítě. Vstupné je od 90 korun. Ceník jednotlivých atrakcí objevíte tady.

Fotogalerie
28 fotografií