Krkonošský medvěd, Nachmelená opice i Dědkův mlýn, nejen tyhle české pivovary potkáte během dvou dní na náplavce. Akce se zaměřuje na malé výrobce, které jen tak v supermarketech nekoupíte. Na své si tak přijdou i fajnšmekři, kteří toho už mají hodně ochutnáno.

Kvašák pro všechny

Součástí bude jako každoročně tradiční pivo pojmenované po plaveckém stylu. Letos nese název Čubička. „Poprvé v historii festivalu však půjde o svrchně kvašené pivo, konkrétně o pšeničné pivo amerického typu neboli American Wheat Ale,“ prozrazují organizátoři. Jeho výroby se ujal Rodinný pivovar Krušnohor z Kraslic na Sokolovsku, nejoblíbenější pivovar loňského V. ročníku festivalu. A nebojte se, že by bylo piva málo. Připraveno je 500 litrů toho moku.

Organizátoři dokonce navnazují popisem chuti. „Barva piva je světle žlutá s výrazným zákalem, ve vůni dominuje citronová kůra, tělo piva je lehčí, nasycení vyšší a chuť lehce obilná se zřetelnou stopou citronové kůry a zakončena je mírně vyšší hořkostí,“ popisují letošní festivalového kvašáka. Zástupce dalších pivovarů a doprovodný program objevíte tady.

Kdy? 15.-16. června
Kde? Rašínovo nábřeží 
Vstupné? žádné

Fotogalerie
3 fotografie

DOPORUČUJEME