Kam v Praze bez peněz?
V pondělí si můžete poslechnout motivační řeč na téma Dream job navzdory překážkám. Ve skautském institutu se představí vědkyně Anna Fučíková, které už od základky říkali, že z ní nic nebude, jelikož je těžký dysgrafik a dyslektik. Nakonec se ale nedala a podařilo se jí úspěšně vystudovat biofyziku a chemickou fyziku na Univerzitě Karlově. Více informací objevíte tady.

Kdy? V pondělí od 19 do 21 hodin
Kde? Skautský institut na Staromáku
Vstupné? žádné

Kam v Praze bez peněz?
V úterý 13. února můžete zjistit, jak Češi objevují vesmír. Inženýr Jan Lukačevič z Oddělení kosmické fyziky vám prozradí více o tom, jak se Češi zasazují v bádání ve vesmíru. Dozvíte se, jaké přístroje ve vesmíru jsou od nás a jak mohou přispět k případné kolonizaci mimozemských těles. Více informací objevíte tady.

Kdy? V úterý od 19 do 21 hodin
Kde? Srbská 2, Praha 6
Vstupné? dobrovolné

Kam v Praze bez peněz?
Ve středu 14. února se můžete vypravit na projekci zdarma. V centru Člověka v tísni budou od šesté do půl deváté promítat dokumentární snímek Můj Afghánistán. Dánský filmař se pomocí mobilních telefonů snaží zachytit skutečný tamější život. Po promítání bude následovat debata s koordinátorem afghánského programu Jaroslavem Petříkem. Více informací objevíte tady.

Kdy? Ve středu od 18 do 20:30 hodin
Kde? Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1
Vstupné? žádné

Kam v Praze bez peněz?
Ve čtvrtek 15. února můžete objevovat krásu pražských mostů, tedy těch, které zrovna nepadají. Centrum architektury a městského plánování si připravilo přednášku, při které vám poví zajímavé příběhy jednotlivých mostů, včetně těch, které už zanikly. Více informací objevíte tady.

Kdy? Ve čtvrtek od 19 do 21 hodin
Kde? Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská 51
Vstupné? žádné, nutná registrace tady

Na Letné objevíte kluziště i sněhové duny
V pátek si můžete protáhnout těla po těžkém lenivém týdnu v práci. Pokud hledáte aktivitu, která vás nevyjde draze, doporučujeme bruslení. Pokud máte vlastní brusle, můžete si užít klouzání zcela zdarma na Ovocném trhu a Letné. Více informací objevíte tady.

Kdy? V pátek do 21 hodin
Kde? Letná a Ovocný trh
Vstupné? zdarma - pokud máte vlastní brusle