Výstava nese název Sedmičky Josefa Lady z důvodů tří výročí, která mají právě na konci číslo sedm. Před 130 lety v roce 1887 se Josef Lada narodil, před šedesáti lety v roce 1957 zemřel a v roce 2017 si můžete prohlédnout tuhle velkolepou výstavu. 

Posledních 14 dní jsem ani nespala,“ prozradila kurátorka výstavy Jana Sommerová, která uvedla společně s dalšími kurátory, rodinou Josefa Lady a dalšími známými osobnostmi výstavu v úterý večer.

Na čtyřech patrech objevíte nejen obrazy. V přízemí Tančícího domu si můžete prohlédnout rodokmen a nahlédnout i do pracovny Josefa Lady, kde se s ním i můžete setkat. Na židli totiž sedí dokonalá figurína, která z dálky vypadá jako živá. „Myslela jsem si, že tady sedí nějaký herec,“ smála se při vernisáži Michala, která si zblízka prohlížela stůl ilustrátorské ikony.

O patro níž si přijdou na své zejména děti. Tady se můžete podívat na pohádku nebo si zahrát pexeso. A jakmile se dostanete do suterénu, v malém sálu tamějsího ladovského kina vás šipky navedou ještě níž. Tam už se zase můžete kochat desítky obrazů, které zachycují nejen ladovskou zimu.

Video
délka: 01:17

Herec Stanislav Zindulka na vernisáži Sedmičky Josefa Lady Eva Fornálová

Kdy? Od 15. listopadu až do 1. dubna od 9 do 20 hodin
Kde? Tančící dům
Vstupné? Plné vstupné 190 korun, děti od 3 do 15 let 60 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let) 390 Kč
Držitelé ZTP průkazu a děti do 3 let zdarma

Prohlédněte si ochutnávku z výstavy:

Fotogalerie
49 fotografií