Filmová filharmonie je symfonickým orchestrem, který se věnuje hudbě z nejznámějších světových filmů nejrůznějších žánrů. Za tímto účelem sdružuje profesionální hudebníky, talentované studenty a absolventy středních a vysokých hudebních škol. V neděli se jich sešlo okolo třiceti.

Hudba se rozezněla ve čtyři hodiny odpoledne na zahradě karlínského rozhlasu. Veřejnou zkoušku však neustále narušoval ruch z akce Pražské cyklozvonění, která byla hned za plotem v Kaizlově sadech.

Video
délka: 00:36.12

Podívejte se na ukázku ze zkoušky Eva Fornálová

Popová hudba přehlušující orchestr se stala hlavním tématem posluchačů. „To je škoda, že se tyhle dvě akce sešly. Vůbec nic neslyšíme,“ diskutovala tříčlenná rodina při pozorování zkoušky z dálky.

Po hodině nakonec akce za plotem skončila a návštěvníci si mohli vychutnat například hudbu z nejznámější westernovky Sedm statečných, soundtrack ze seriálu Hra o trůny, písně ze Zorra i upoutávky na nadcházející scifi koncert.

Akce byla součástí rozloučení s Letní scénou Regina, která předešlé dva měsíce ožívala kulturou zahradu karlínského rozhlasu. Pokud máte chuť zažít orchestr naživo, nenechte si ujít koncert v Rudolfinu už 14. října.

Podívejte se na fotografie z akce:
Fotogalerie
25 fotografií