Architects patří v současnosti mezi světovou špičku svého žánru. Vznikli v britském Brightonu už v roce 2004 a nějaký čas existovali pod názvy Inharmonic a Counting The Days. Už jako Architects se dostali na přední britské festivaly, jako jsou Download nebo Sonisphere.


Texty, které do mikrofonu křičí zpěvák Sam Carter, jsou pro kapelu zásadní součástí sdělení. Ve většině případů tak upozorňují na to, jak se chováme bezohledně k druhým a k planetě.

Zpívají o tlaku společnosti a prozření do života dospělého člověka. Zajímavostí je, že všichni členové Architects jsou vegani a aktivní podporovatelé ekologické organizace Sea Shepherd, jejíž stánek berou s sebou na své koncerty.

One year. Always in our hearts. We love and miss you, Tom x

Příspěvek sdílený Architects (@architects),Srp 20, 2017 v 3:08 PDT

V Česku se Architects objevili už několikrát. Poprvé zde zahráli jako jedna z kapel v rámci putovního turné Never Say Die v roce 2009. Následovaly společné koncerty s Underoath nebo Rise Against, ale také účast na festivalu Rock for People. Zatím naposledy se nejen českému publiku předvedli jako jedna z hlavních hvězd letošního ročníku festivalu Brutal Assault.

Melbourne 🎥 @brightsidefilm

Příspěvek sdílený Architects (@architects),Kvě 9, 2017 v 5:23 PDT