Významný český architekt, designér a umělec Jan Kaplický proslul svou futuristickou architekturou, charakteristickou ekonomickou úsporností a inspirovanou zejména organickými tvary. Málokdo si však uvědomuje, že v době svého vzestupu kreslil veškeré křivky ručně a to dokonce i oběma rukama najednou. Detailní zpracování a preciznost jeho nákresů a skic bez využití moderních technologií vyzdvihovalo i mnoho předních světových architektů, jako například Richard Rogers, Norman Foster či David Nixon, s nimiž během své kariéry spolupracoval. „On své projekty pečlivě a dopodrobna vymýšlel hlavou, ale myšlenky přenášel do rukou. Netvořil počítačem, ale rukama,“ připomněla na jedné ze svých přednášek v OD Kotva garantka výstavy, architektka Eva Jiřičná, a svého času i Kaplického partnerka.

Nadčasová a nekonvenční futuristická tvorba je promítnuta i v názvu samotné výstavy. „Nekonečno odkazuje do budoucnosti. Veškeré jeho myšlení se odehrávalo v budoucnosti, kam nikdo nevidí. Svým myšlením jednoznačně předběhl dobu,“ doplnila Jiřičná. V jistém smyslu se mu však tento unikátní přístup vymstil a jeho koncepty se v českých kruzích setkaly s velkou dávkou nepochopení. Jeho nerealizované projekty, Blob (návrh nové Národní knihovny na Letné) či Rejnok (návrh koncertní síně v Českých Budějovicích), se staly bezpochyby nejrozporuplnějšími architektonickými náměty u nás. O to překvapivější bylo, že v říjnu 2008 se Ministerstvo kultury rozhodlo udělit Kaplickému cenu za přínos v oblasti výtvarného umění a architektury. Tu však Kaplický z důvodu zamítání realizace jeho staveb odmítl. Za jeho práci se však v době největší kritiky postavil bývalý prezident Václav Havel, což na výstavě připomíná dopis adresovaný Kaplického dceři Johance.

Výstavu, kterou otevřela Galerie Tančící dům a Pražská správa nemovitostí na začátku října 2016, je možné navštívit každý den od 9 do 20 hodin až do 12. března 2017.