Česká spořitelna Běchovice – Praha je závod s nejdelší historií v Evropě a je druhým nejstarším nepřerušeným závodem na světě. První ročník se konal 27. května roku 1897. „Na start se tedy postavilo osm běžců a historicky prvním vítězem se stal Jakub Wolf v čase 39:03,“ prozradila tisková mluvčí akce Nikola Samková.

Řada běžců do závodu zapojila celou rodinu. Mezi takové patřil i Vladimír Kříž, který běžel letos svůj 54. závod. „Běhám deset až patnáct závodů ročně,“ prozradil svou přípravu na 10kilometrový závod.

Zajímavostí je i rychlost, kterou pan Vladimír běhá. Vždy doběhl do cíle dříve než za hodinu. „Rád bych překonal svůj čas z předešlého závodu," svěřil se.

Organizátoři o uskutečnění dalšího ročníku nepochybují. „Věřím, že Běchovice přežijí minimálně ještě dalších 120 let. Cítím z tohoto závodu obrovského ducha a historii. Je obdivuhodné, že se takový jedinečný závod daří držet již celých 120 let,“ řekl ředitel Českého atletického svazu a předseda organizačního výboru Běchovic Tomáš Janků.

Fotogalerie
20 fotografií