Neděle 23. června 2024
Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan
Polojasno 24°C

Na výlet do pražských mini zoo: Procházkou nebo na kole na návštěvu ke krokodýlům nebo klokanům

/
 • Máte rádi zvířata? V Praze narazíte hned na několik mini zoo, kde se vám bude zaručeně líbit.
  10. června 2016 ● 18:28

  Když se chcete v Praze podívat do nějaké zoo, automaticky lidi napadne ta v Troji. Opomíjené jsou ale mini zoo, kterých se v Praze nachází několik a mají své osobité kouzlo. Většina z nich je navíc napojena na cyklostezky nebo je najdete přímo v lese. Pro letní měsíce je to ideální trávení volného času. A navíc bez zástupů tisíců lidí. Blesk pro vás vybral ta nejlepší místa.

 • 1.

  Kunratice

  Pokud máte rádi zvířata, nenechte si ujít návštěvu dvou zookoutků v Kunratickém lese. V jednom zahlédnete daňky, ve druhém zvířata domácí. U hřiště uvidíte malý rybníček porostlý rákosím, kde žijí žáby a ryby a atmosféru dotváří dva vodníci. U zděného objektu restaurace leží mini zoo. Mají zde zvláštní druh ovcí, kozy a prase. U automatu si lze za 5 Kč koupit granule pro jejich krmení. U restaurace je situováno první zastavení naučné stezky Kunratickým lesem. Dále když se vydáte proti proudu Kunratického potoka, můžete navštívit další mini zoo u restaurace U Krále Václava IV. Děti jistě zaujme výběh daňků, kde uvidí jednoho samce a několik laní. S sebou můžete vzít jablka nebo starý chléb a vysokou zvěř nakrmit. 

  Kunratický les
  Autor: Facebook

 • 2.

  Zbraslav

  Daňky, kunu, tchoře, poštolku, divoká prasata, výra, nebo bažanty můžete vidět v mini zoo, která se nachází u hlavní silnice ze Zbraslavi na Dolní Břežany. Po zhlédnutí zvířátek je možné pokračovat v procházce dále podél Břežanského potoka, u Hálkova pomníku se napojit na Keltskou stezku a vystoupat například k rozsáhlému keltskému hradišti. Vstup do zoo je navíc zdarma.

  Zbraslav
  Autor: Facebook

 • 3.

  Smíchov

  I v centru se ale dá najít menší zoo. A to přímo nad nákupním střediskem na Andělu. Kromě krásně udržované alpínské zahrady, na kterou je radost pohledět, zde chovají různé druhy zvířat. Venkovní výběhy patří klokanůmponíkům, koze, prasátku a najdete tu třeba i lamu, ve voliérách žije několik druhů ptáků. Tropické terárium je zase domovem plazů. Mezi nimi najdete několik krajt, anakond velkých či hroznýšů královských. Uvidíte zde také dravé želvy kajmanky, varany, leguány, různé druhy akvarijních ryb a obojživelníků. A pro milovníky predátorů se tu nachází také chov krokodýlů nilských.

  Smíchov
  Autor: Facebook

 • 4.

  Holešovice

  Pokud byste ale chtěli vidět pouze krokodýly a aligátory, máte jedinečnou možnost díky Krokodýlí zoo v pražských Holešovicích. Expozice živých krokodýlů je spojena s výstavou fotografií nejlepších českých fotografů z divoké přírody. Ta ukazuje, jak tato zvířata žijí ve volné přírodě. V Krokodýlí zoo uvidíte desítky živých kajmanů, krokodýlů i aligátorů, včetně mnoha vzácných druhů, které se objevují ve volné přírodě jen zřídka.

  Krokodýlí zoo
  Autor: Facebook

 • 5.

  Chuchelský háj

  Doporučit ale nejvíce ze všeho můžeme návštěvu Chuchelského háje a mini zoo. Chuchelský háj se nachází na kopci nad Chuchlí. Do lesa je možný přístup z Malé Chuchle a na konci příjemné odpolední procházky lesem vás čeká krásná louka s dřevěným hřištěm, kde si můžete prověřit svoji fyzickou kondici v Areálu zdraví. Lesem navíc prochází naučná stezka Barrandovské skály – Chuchelský háj. To nejdůležitější je ale místní mini zoo. Můžete zde v klecích a výbězích vidět muflony, daňky, polární lišku, rysa ostrovida, mluvícího krkavce, kozy, ovce, divoká prasata, srnky, výra, káně a další zvířata. 

  Chuchelský háj
  Autor: Facebook

 • 6.

  Jílové u Prahy

  Pokud byste ale chtěli jet někam za Prahu, avšak ne daleko, je tu možnost podívat se na mini zoo i pro vás. Zajet můžete do obce Jílové u Prahy, kde byla minulý rok otevřena mini zoo „Malý statek“. Ta má dětské hřiště a svojí polohou na konci zastavěného území v Jílovém u Prahy zastává odpočinkovou funkci v nově vznikající čtvrti rodinných domů a zároveň doplňuje výletní trasu na rozhlednu na kopci Pepř. Vstup je zde zdarma.

  Jílové u Prahy
  Autor: Facebook

 • 7.

  Galerie

  Fotogalerie
  16 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy