Technická správa komunikací (TSK) zahájila další fázi oprav Českobrodské ulice už 5. března, kdy probíhaly přípravné práce. Od 13. března je ale ulice kompletně uzavřená.  Od pondělí musí řidiči osobních aut i autobusů využít objízdných tras, nebo dočasně zbudované silnice k tomu, aby se z Prahy do Běchovic dostali. „V rámci 2. etapy budou opraveny mosty na ulici Českobrodská přes Říčanský potok a přes Rokytku. Tato etapa potrvá do 30. 6. 2018,“ sdělila TSK.

Doporučení kudy jezdit

Silniční provoz je řízen signalizací po provizorní komunikaci, kterou TSK zbudovala kvůli neprůjezdnosti Českobrodské. Jezdit po ní ale mohou pouze linkové autobusy a rezidenti, kteří si musí zažádat o povolenku. Ti, kterých se povolení netýká, musí vzít zavděk objížďkou přes D11, Šestajovice, Klánovice, Újezdu nad Lesy konečně až do Běchovic.

Kdy a kde si zařídit povolenku?

Povolenky pro rezidenty vydává Úřad městské části Praha-Běchovice do 16. 3. ve všední dny během úředních hodin. Od 19. března až do září letošního roku se pak možnost zúží pouze na pondělí, středu a pátek v řádných úředních hodinách.

Co se vše opraví a změní

Rekonstrukce Českobrodské ulice, která prochází 7 městskými částmi Prahy, přinese řadu moderních úprav i oprav. Kromě samotné vozovky budou zbudovány nové chodníky z betonové zámkové dlažby, a upraveny budou i autobusové zastávky. Krom povrchních změn dojde také k úpravám vodovodu a veřejného osvětlení, a to včetně přisvětlení přechodů pro chodce. Opraví se i tři běchovické mosty, konkrétně přes Rokytku, Říčanský potok a Mlýnskou strouhu.

„Takto rozsáhlá a dlouhá rekonstrukce je pro tento a  příští rok jednou z uzavírek, které zásadně ovlivní dopravu ve východní a severní části Prahy,“ uvedl v tiskové zprávě náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). „Komunikace je i kvůli nadměrnému přetížení dopravou ve velmi špatném technickém stavu a její rekonstrukce je nezbytná.“ Kompletní rekonstrukce by v etapách měla trvat přibližně 600 dní.

Rekonstrukce v oblasti připravily Koloděje o kruhový objezd. Jejich obyvatelé protestovali:

Video
délka: 01:09
360p

Občané bránili kruhový objezd v Kolodějích vlastním tělem, mezi nimi také jejich obyvatelka Dana Batulková. David Malík

Fotogalerie
8 fotografií