„V sobotu devatenáctého listopadu přijal operační důstojník na lince 158 oznámení, dle kterého se po Smetanově nábřeží v Praze 1 pohybovalo černé SUV s podnapilým řidičem,“ vysvětluje policejní mluvčí Richard Hrdina. Policisté brzy podezřelého řidiče dopátrali a ze stylu jeho jízdy jim bylo jasné, že podezření volající se nemusí zakládat na špatném zraku.

Video
délka: 01:41.00
Video se připravuje ...

Opilého a ozbrojeného řidiče zadrželi policisté 19. listopadu v centru Prahy. Policie České republiky

„Řidič nejprve na výzvy k zastavení vůbec nereagoval, ale po chvíli si hlídky ve zpětném zrcátku všiml a zastavil,“ uvádí Hrdina. „Po stažení okénka zasáhl policisty silný odér alkoholu a hned jim bylo jasné, že řidič bude opilý.“ Sice na místě odmítl dechovou kontrolu, ale následně mu lékaři v nemocnici zjistili více než 2 promile alkoholu v krvi. To ale nepředstavovalo jediný problém.

„Policisté nalezli u devětačtyřicetiletého řidiče při prohlídce krátkou střelnou zbraň, kterou mu odebrali,“ pokračuje mluvčí. Když seznal, v jakém je maléru, zkoušel se muž s policisty domluvit „po dobrém“. Nedocházelo mu ale, že si zadělává na ještě větší problémy. „Z peněženky vytáhl několik bankovek, které zmuchlal do dlaně a podal je zakročujícímu policistovi se slovy: se domluvíme. Policisté muže několikrát poučili o jeho protiprávním jednání, on však stále trval na svém.“ Nyní mu hrozí až šestileté vězení.

Fotogalerie
5 fotografií