Gauner vešel do prodejny se zdravou výživou, zamířil k prodejnímu pultu a prodavače donutil, aby mu z pokladny vydal desítky tisíc! První ze zmíněných případů se odehrál 6. května odpoledne. Muž s lupem utekl. Netrvalo ale dlouho, aby spadla klec. „Při útěku ho poznala policejní hlídka díky popisu, který jim sdělil prodavač. Policisté podezřelého omezili na osobní svobodě a převezli ho na policejní služebnu. Muž (25) byl obviněn ze spáchání trestného činu krádež,“ popsala policejní mluvčí Martina Špryslová.

Video
délka: 01:13.00
Video se připravuje ...

Kriminalisté objasnili během 14 dní několik zločinů v Praze 4. Policie České republiky

O tři dny později vyjížděli kriminalisté k lékárně u obchodního centra na Chodově. K muži tam přistoupili dva lumpové, hrozili mu zmlácením a chtěli po něm peníze. „Vzápětí jeden z nich uchopil poškozeného, aby se nemohl bránit, a druhý mu vyndal z kapsy jeho mobilní telefon. Protože byl telefon uzamčený, agresoři požadovali jeho odemčení,“ uvedla Špryslová. Muž měl obrovský strach, a tak raději udělal, co po něm chtěli. „Kriminalisté vyhodnotili veškeré stopy zajištěné na místě činu a jeden z kriminalistů na základě své místní znalosti určil identitu podezřelého,“ dodala mluvčí. Oba muži byli následně ztotožněni, policisté je obvinili z loupeže a výtržnictví, za což mohou strávit až deset let v base.

Video
délka: 01:37.56
Video se připravuje ...

Kriminalisté objasnili během 14 dní několik zločinů v Praze 4. Policie České republiky

V půli května časně ráno pak zločinci řádili nedaleko autobusové točny na Hájích. Tři podezřelí vlezli do stanu a zkopali a zbili teleskopickým obuškem dva nocležníky, přičemž po nich žádali vrácení dluhu. „Před útěkem podezřelí hodili do stanu rozžhavené uhlíky, které způsobily muži i ženě popáleniny a škodu na majetku,“ uvedla mluvčí. Napadení dva z útočníků znali, kriminalistům tak usnadnili práci - během chvíle měli všechny tři podezřelé. Za vydírání a ublížení na zdraví jim hrozí až osmileté vězení, všichni skončili ve vazbě.

Fotogalerie
8 fotografií