Trojice podle mluvčího pražského městského státního zastupitelství Aleše Cimbaly nutila muže k převodu společnosti. „Jeden z obviněných poškozeného též opakovaně udeřil, čímž mu ublížil na zdraví," uvedl mluvčí. Další z obviněných pak podle něj dal muži před obličej ostří odlamovacího nože.

Podle dřívějšího vyjádření státního zástupce Tomáše Sani musel muž po útoku vyhledat ošetření, ale nebyl hospitalizovaný. Dva z obviněných byli kvůli případu po určitou dobu ve vazbě. Kočkův advokát Vlastimil Rampula loni v červenci uvedl, že jeho klient považuje obvinění za nesmyslné.

Kočka figuruje i v rozsáhlém případu údajných daňových podvodů, který od března projednává pražský městský soud. V kauze je viněno 26 lidí a čtveřice firem, podle státního zástupce zkrátili daně o zhruba 150 milionů korun.

Rodina Kočkových proslula mimo jiné pořádáním Matějských poutí na holešovickém Výstavišti. Bratra Jana Kočky zastřelil v roce 2008 v pražské restauraci Monarch Bohumír Ďuričko, kterého soud poslal na 12,5 roku do vězení.

Fotogalerie
6 fotografií