Opilý osmapadesátiletý muž napadl druhého muže ve stanici metra Veleslavín v Praze 6. Strážníci vyjeli na místo společně s kolegy ze státní policie v pátek odpoledne. 

Video
Video se připravuje ...

Opilý agresivní muž skopl bezdomovce ze schodů v metru. Městská policie Praha

Předstíral bolesti

Agresivní muž s hlídkou odmítal spolupracovat, vulgárními nadávkami jen hýřil a neustále šermoval rukama. Nezbývalo nic jiného než muže zpacifikovat, poté se agresor sesunul na zem a začal předstírat křeče a stěžoval si na bolest na hrudi. Strážníci proto zavolali záchrannou službu. „Máme tady muže, který předvádí záchvat, stěžuje si na bolesti při dýchání, předstírá dezorientaci a údajně se ztrácí v realitě,“ uvedli strážníci záchranářům. „S příjezdem záchranářů jeho potíže záhadně zmizely, zato slovní urážky se začaly sypat i na hlavy zdravotníků,“ řekla mluvčí městské policie Jiřina Ernestová. 

Mužova agresivita se v sanitce stupńovala, když začal ničit vybavení, přišla řada na pouta. Muži byl proveden test na alkohol, který ukázal hodnotu 1,79 promile. Opilec byl převezen do nemocnice. Napadený muž po útoku vyvázl bez zranění. 

Fotogalerie
8 fotografií