Padoucha policisté lapili krátce po činu! 10. ledna dopoledne se gauner vloupal do kočárkárny na Jižním Městě. Sebral tam kolo, sedl na něj a začal ujíždět. Policisté mu ale byli v patách - na stopu je navedl majitel kola, který v něm měl zabudovaný systém GPS. „V práci si všiml, že je stroj v pohybu, ač měl být v kočárkárně. Celou událost tak obratem nahlásil na linku 158,“ popsal policejní mluvčí Jan Rybanský.

Policejní auto muže pronásledovalo přes park, zloděj pak vjel na silnici. Rychlosti auta ale jeho šlapací schopnosti zdaleka nestačily. „V průběhu jízdy pochopil, že policejnímu vozu neujede. Sesedl proto z kola a počkal, až na jeho rukou zaklapnou pouta,“ uvedl mluvčí.

V batohu, který měl na zádech, pak policisté našli rozlomené fabky, šroubováky, štípací kleště i páčidlo. Navíc vyšlo najevo, že zločinec má na dva roky soudem zakázaný pobyt na území hlavního města. „Případ je v tuto chvíli prověřován nejen pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, ale i pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ dodal Rybanský.

Video
délka: 01:12.00
Video se připravuje ...

Zloděj ujížděl na kradeném kole po Jižním Městě. Policie České republiky

Fotogalerie
8 fotografií