Kradené auto vypátrali policisté v sobotu 25. září u Zlíchovského tunelu. Řidič podle Hrdiny nejprve nereagoval na výzvy policie, ale následně mu nezbylo, než zastavit, když ho několik policejních hlídek obklíčilo. Policisté pak zjistili, že třiatřicetiletý motorista nemá řidičský průkaz. Test na drogy odhalil v těle řidiče amfetaminy a muž sám přiznal, že je pravidelným uživatelem pervitinu.

„Při prohlídce u něj nalezli navíc platební kartu, která mu nepatřila,“ uvedl mluvčí policie. „Lustrací se také potvrdilo, že vozidlo je v policejních evidencích vedené jako kradené a při jeho kontrole uvnitř policisté nalezli celkem čtyři sáčky s větším množstvím bílé krystalické látky, které patřily řidiči,“ doplnil. Dopadený řidič byl zhruba před čtvrt rokem propuštěn z věznice, kde si odpykával tříletý trest, a má vydaný zákaz pobytu na území Prahy.

V poutech skončil také šestadvacetiletý spolujezdec řidiče. Odmítal totiž s policisty spolupracovat. „Opakovaně neuposlechl výzev k vystoupení z vozidla a prokázání totožnosti, a proto byl na místě omezen na osobní svobodě,“ uvedl mluvčí.

Video
délka: 01:03.68

Policisté v sobotu 25. září 2021 v Praze zadrželi řidiče, který řídil pod vlivem drog a bez řidičského průkazu. PČR

Fotogalerie
3 fotografie