Když se policistům v neděli kolem třetí odpoledne na Kunratické spojce připletl do cesty motorkář (40), kterého se rozhodli zkontrolovat, ještě nejspíš netušili, s jakým hříšníkem mají co do činění. Podezření pojali, hned když začali s kontrolou – řidič se totiž choval značně nervózně. „Policistům se prokázal občanským průkazem, který mu nepatřil, dále převážel větší množství drog a původ motorky, na které jel, nedokázal vysvětlit,“ popsala některé z důvodů jeho podivného chování policejní mluvčí Violeta Siřišťová. 

Že se vydává za někoho jiného, policisté zjistili hned, pravou identitu ale řidič stále zapíral. U sebe měl navíc tři gramy pervitinu, 10 gramů marihuany, spoustu peněz v hotovosti, cizí platební kartu a klíče od několika různých aut! „Muž byl převezen na policejní služebnu a následně ke kriminalistickému technikovi k provedení daktyloskopických otisků kvůli zjištění jeho pravé totožnosti. Po cestě tam muž policistům sdělil své pravé jméno a vysvětloval své chování tím, že do roku 2024 má vyslovených několik zákazů řízení a v lednu měl nastoupit do vězení,“ uvedla mluvčí.

Video
délka: 00:55.67

Policisté na Kunratické spojce zadrželi motorkáře, který už měl sedět ve vězení. (9. srpna 2020) Policie České republiky

Teď je muž podezřelý hned z několika trestných činů: maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, poškození cizích práv a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Za mřížemi může skončit až na dva roky. „Veškeré zajištěné drogy kriminalisté odeslali k odborné expertize a dále se budou zajímat o okolnosti, při kterých muž k motorce přišel a zda není odcizena. Muž si nyní odpykává svůj předchozí trest již ve věznici, kam byl v pondělí ráno převezen,“ dodala Siřišťová.

Fotogalerie
10 fotografií