Na nedělní návrat z oslavy jednatřicetiletý muž asi jen tak nezapomene. Když se krátce před třetí hodinou ranní vracel domů z Vinohrad, přepadli ho v parku Radost ve Siwiecově ulici na Žižkově dva muži a jedna žena. „Nejdříve k poškozenému přistoupil muž, který se prokázal jako policista a vyžadoval po něm finanční hotovost. Jednatřicetiletý poškozený mu nic nedal a chtěl odejít pryč,“ popsala Violeta Siřišťová, mluvčí Policie České republiky.

Video
délka: 01:44.76

Lumpové na kamerových záběrech těsně před přepadením Policie České republiky

Peníze nedal, tak ho napadli

Útočník měl bohužel v záloze dva kumpány, kteří čekali opodál. „Když se chystal poškozený odejít, okamžitě k němu přistoupil další muž a žena a důrazně po něm požadovali hotovost,“ dodala Siřišťová. Když ani potom jim muž nic nedal, fyzicky na něj zaútočili. Strhli ho na zem, několikrát ho udeřili a poté mu z peněženky ukradli veškerou hotovost.

Až deset let za mřížemi

Kriminalisté během šetření zajistili kamerové záznamy, na kterých je trojice vidět před samotným loupežným přepadením. Celý případ policisté v současné době prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu loupež, za což pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Pokud podezřelé na přiložených záběrech poznáváte nebo víte, kde by se mohli zdržovat, ozvěte se na linku 158.

Fotogalerie
3 fotografie