Chvíle, na něž nikdy nezapomenou, připravil několika dívkám v Praze v neděli 7. června zatím neznámý muž. První se pokusil s nožem napadnout u metra v Letňanech, ta se mu naštěstí vysmekla, ukázaly kamerové záznamy. Pak metrem odjel na Opatov, u koleje Blanice zaútočil na další dívku. „Chytil ji kolem krku do tzv. kravaty, povalil ji na zem, přičemž jí vyrazil telefon, zaklekl ji a začal škrtit. V druhé ruce držel nůž, který jí přiložil ke krku,“ popsala jeho surové jednání mluvčí policie Hana Křížová. Dívku zachránilo to, že kolem projíždělo auto, útočník se lekl a utekl. O 300 metrů dál a hodinu později pak napadl třetí dívku, kterou udeřil a povalil na zem, pak ale také utekl, protože na něj zavolal kolemjdoucí. 

Policie po muži začala pátrat, hledala také napadenou ženu z Letňan. Ta už se mužům zákona ozvala. Kamerové záznamy však odhalily další potenciální oběť, kterou si muž vyhlédl ještě předtím, než napadl ženu u koleje Blanice. „Tato žena mu plán překazila, a to z důvodu, že na ni při východu z metra čekala skupinka mužů, ke kterým se přidala,“ popsala Křížová. Podle záběrů se jedná zhruba o 30letou ženu s odbarvenými blond vlasy. Na sobě měla 7. června zelené triko, tmavé kalhoty a tmavou mikinu, v levé ruce držela mobil a v pravé pivo. „I tuto ženu by kriminalisté potřebovali vyslechnout. Proto, pokud se na kamerovém záznamu pozná, ať okamžitě kontaktuje tísňovou linku 158 nebo se dostaví na kteroukoliv služebnu PČR,“ dodala mluvčí. 

Video
Video se připravuje ...

Policisté pátrají po útočníkovi, který v Praze napadá mladé dívky. Hledají i ženu, která mu o vlásek unikla. Policie České republiky

Útočníkovi je zhruba 40, měří cca 170 cm. Na sobě měl tmavě modré riflové kalhoty, černou bundu do pasu, kšiltovku značky Nike a přes obličej bílou roušku, podle policie též znatelně vrávoral na jednu nohu. Policie prosí, aby lidé poznatky o něm volali na linku 158. Nepokoušejte se ho zadržet, může být nebezpečný a nejspíš je ozbrojen, varují však policisté. 

Video
Video se připravuje ...

Policie hledá útočníka, který během jedné noci napadl s nožem tři dívky. Policie České republiky

Fotogalerie
10 fotografií